» » Listening Index

İçeriğe ulaşmadan önce Sponsoru ziyaret edebilirsiniz.
Tanıtımı Geç


LISTENING


İngilizce dinleme odasına hoşgeldiniz. Bu sayfamızda internet üzerinde yayınlanan en iyi dinleme sitelerini araştırdık ve Türkçe açıklamalı linkleri sizlerin hizmetine sunduk. Yukardaki linklerden kendi düzeyinize uygun olan linki tıkladıktan sonra sayfada yer alan dinleme egzersizlerini sırasıyla uygulayın. Link arşivimize yenileri eklenecektir. Ayrıca listening bölümünün ana sayfasında sizlere yine internet üzerinde ücretsiz olarak hizmet veren kaliteli sitelerle ilgili tanıtımlar ve yönlendirmeler yapacağız. Aşağıdaki bölümde dinleme yeteneğenizi çok rahat bir şekilde geliştirebileceğiniz bazı linkler ve Türkçe açıklamaları verilmiştir. Linkin üzerine sağ tıklayarak "yeni pencerede aç" seçeneğine tıklarsanız sayfamızdan kopmamış olursunuz.


The Flatmates (Ev Arkadaşları)(Bu sayfadaki dinleme, okuma, gramer ve kelime egzersizleri elementary (başlangıç) düzeyindedir. BBC tarafından hazırlanan ve şu anda 40. bölümü yayınlanan hikaye şeklinde tasarlanmış, aktiviteli bir dinleme egzersizi. Bu linke tıkladığınızda hikayenin arşiv sayfasına gelecekseniz. Bu sayfanın en alt kısmında bulunan ve hikayenin birinci bölümü olan "1. At the airport" linkine tıklayın ve ilk bölümle hikayeye başlayın. Açılan sayfada sol tarafta bir resim ve sağ tarafta da dinleyeceğiniz bölümün metni yer almaktadır. Resmin hemen altında bulunan "Listen to the episode" linkine tıklarsanız hikayeyi dinlemeye başlarsınız. Eğer "hide the text" linkine tıklarsanız metni görmeden dinleyebilirsiniz. Dinlemeyi bitirdikten sonra sayfanın üzerinde bulunan "Language Point" linkine tıklayarak o bölümde yer alan gramer ve kelime bilgilerine ulaşabilirsiniz. Burayı çalıştıktan sonra da yine sayfanın üzerinde bulunan "quiz" linkine tıklayarak kendinizi test edebilirsiniz. Birinci bölümü bitirdikten sonra yine arşiv sayfasına dönerek ikinci bölümden devam edebilirsiniz.


Words in the news (Haberlerdeki Kelimeler)Not: Bu sayfadaki dinleme, okuma ve kelime egzersizleri intermediate (orta) düzeyindedir. Bu linke tıkladığınızda yine BBC tarafından hazırlanan müthiş bir sayfaya ulaşmış olacaksınız. Hergün düzenli olarak bir haberi dinleyerek aktiviteleri yaparsanız, hem dünya gündemini takip etmiş olur, hem de çok eğlenceli bir şekilde İngilizce dinleme yeteneğinizi ve kelime bilginizi geliştirebilirsiniz. Sayfa açıldığında haber arşiviyle karşılacaksınız ve herhangi bir haberin üzerine tıkladığınızda haber metni, yeni öğrenilecek olan kelimeler siyah yazılmış şekilde gelecektir. Haber metninin hemen üzerinde yer alan "Listen to the story" linkine tıklayarak haberi baştan sona dinleyebilirsiniz. Dinledikten sonra haber metninin altında bulunan "Listen to the words" linkine tıklayarak yeni öğrendiğiniz kelimeleri ayrı ayrı yeniden dinleyebilirsiniz.


Daily Phrases (Günlük Yaşamda İngilizce)(Bu sayfada yer alan dinleme egzersizleri begginner/intermediate düzeyindedir. Bu sayfada BBC tarafından hazırlanan müthiş bir çalışma yer alıyor. Günlük konuşma kalıplarıyla ilgili toplam 260 dinleme egzersizine ulaşabilirsiniz. Sayfa Türkçe destekli hazırlanmış ve günlük hayatta ihtiyaç duyabileceğiniz tüm konuşma kalıpları ve diyaloglar mevcut.

Google'da Listening Index isimli konuyu arayabilirsiniz.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

1 yorum: